Bambucké máslo - naše všestranná přísada

shea-nuts-with-shea-butter-cream-600x446_1Bambucké máslo - veganské - je vysoce kvalitní rostlinná látka z ořechů máslovníku. My ho používáme jako přísadu do našeho denního a nočního krému a do zklidňujícího očního balzámu.  A k čemu takové bambucké máslo vůbec slouží?  

 

 


 

 

Bambucké máslo je tuk extrahovaný ze semen stromu milovníku afrického, který roste převážně v subsaharské Africe. Je to surovina obsahující vysoký podíl vitamínu E, karotinoidu a allantoinu a má vynikající skladbu minerálů a nenasycených mastných kyselin. Dobře váže vodu a díky tomu pokožku ideálně vyživuje a hydratuje.

Je to velký pomocník v péči o sluncem poškozenou pleť a zároveň působí jako lehká ochrana před sluncem. Díky svým hydratačním vlastnostem se stará o hladkou a vláčnou pokožku.

V případě ekzému skvěle zmírňuje svědění. Vysoký obsah allantoinu zajišťuje tvorbu nových buněk, zklidňuje kůži a má léčivé vlastnosti. Proto je to všestranný pomocník na různé typy pokožky.

Naše BIO bambucké máslo pochází z kontrolovaného ekologického zemědělství a je povoleno pro certifikovanou přírodní kosmetiku.

My ho používáme jako přísadu do našeho denního a nočního krému a do zklidňujícího očního balzámu.