Jarní péče o pleť

shutterstock_97575878 KopieKonečně přichází jaro a s ním zářící sluníčko, zpěv ptáku a kvetoucí zeleň. Pojďme si říct pár tipů pro obnovu a hydrataci pokožky, aby takto po sychravé a mrazivé zimě, zářila i naše pleť.

 

 

 


 

Během zimy naše pokožka nejvíce trpí ztrátou kožní bariéry a vysušováním. Kožní bariéra nám zabraňuje tomu, aby do naší pokožky pronikaly vnější škodliviny a nežádoucí mikroorganismy, které způsobují v tom lepším případě námi nežádoucí akné. Ztráta kožní bariéry způsobuje totiž řadu kožních problému. Zarudnutí kůže, vyschlé šupinky, svědění, či mikrobiální ekzém.

Tipy pro zdravou a zářící pleť

Nejdůležitější věc pro zdravou a zářící pleť, je regenerace, dostatek hydratace a samozřejmě obnova kožní bariéry.

Začněme tento obnovující jarní proces nejlépe obličejovou parní lázni (či přiložením mokrým, teplým ručníkem). Otevírá usazené póry a eliminuje čistící úskalí. Podporuje krevní oběh a vaše pokožka lépe vstřebá následnou péči.

Domácí peeling:

Smíchejte mysalifree regenerační olej s cukr krystalem a vytvořte hustou pastu, která se bude snadno aplikovat. Navlhčete obličej a poté ho jemně touto pastou masírujte. Ideální je postupovat od středu směrem ven. Poté všechny nečistoty opláchněte vlažnou vodou. Díky regeneračnímu oleji bude vaše pleť hydratovaná a vyhlazená.

Péče o pleť musí vyhovovat vaším potřebám

Každá pokožka vyžaduje určitou péčí, ovšem hydrataci, potřebuje každá. Pro normální a mastnou pleť, je nejvhodnější denní krém. Pro suchou, či dokonce popraskanou pleť doporučujeme používat i pleťový krém noční, který pleť přes noc hydratuje a poskytne ji příjemný pocit.

mysalifree denní pleťový krém a noční krém, bohatý na organické oleje z rýžových klíčků a bambuckého másla, posílí vaší kožní bariéru a zajistí zdravou, hladkou a zářící pleť.

Pro obzvláště citlivou pleť, doporučujeme používat regenerační olej. Je ideální pro citlivou a podrážděnou pleť s narušenou kožní bariérou. Poskytuje dostatek vlhkosti, regeneruje kožní bariéru a má uklidňující účinek. Rychle se vstřebává a nezanechává na pleti mastný film. 

Vrásky kolem očí

Kůže kolem očí je cca 4x tenčí než ostatní kůže na obličeji. Je tedy mimořádně citlivá, protože pod ní není žádná podkožní tkáň. Věděli jste, že za den skoro 20 000x mrkneme? To opotřebovává oční partie o to víc a právě zde se objevují první vrásky. I kůže kolem očí potřebuje dostatečnou hydrataci a ochranu.

Náš zklidňující oční balzám, bohatý na BIO oleje, vitamíny a antioxidanty má mimořádně silný ošetřující vliv na oční okolí, čímž redukuje viditelnost vrásek.

Pro měkké rty

Rty nemají mazové žlázy, které chrání před ztrátou vlhkosti. K ochraně a hydrataci jemné kůži na rtech, dosáhnete díky organického balzámu na rty z kukuřičného oleje, včelího vosku, kakaového másla a vitamínu E – spolu s přírodní a šetrnou ochranou proti slunečnímu záření.

Všechny mysalifree výrobky jsou velmi šetrné a nabízejí přirozenou ochranu proti slunci prostřednictvím hodnotných rostlinných olejů, bambuckého másla a vitamínu E.