Napsali o nás: balzám na rty, denní krém, oční balzám a regenerační olej

mysalifree-produkte„Takže jsem s těmito čtyřmi produkty velice spokojená, zejména na mě udělalo dojem lehké a ošetřující složení těchto produktů.  Nepříjemná, suchá místa jsou zklidněná, v obličeji odstraněny hrubé nečistoty a přitom ani zmínka o podráždění nebo výskytu nových problému.“

Autor: Mari; Odkaz na článek

 


 

Již od července jsem začala používat tyto čtyři produkty mysalifree, které mi byly poskytnuty pro účely testování. Mysalifree výrobky jsou obzvláště vhodné pro osoby s alergiemi na běžnou kosmetiku, nebo pro osoby s citlivou pokožkou. A to nejen pro to, že se vyhýbají diskutabilním složkám (jako jsou parabeny, silikony, sulfáty apod.), ale i parfemaci  a látkám vyráběných z ropných produktů. Pouze oční balzám z mých testovaných produktů obsahuje malou část rozmarýnového oleje (0,06% z 15ml), což může potenciálně způsobit podráždění. Můžete si ale objednat vzoreček a kterýkoliv produkt prvně vyzkoušet. (Jako zákazník jsem opravdu nadšená). Mimo jiné jsou tyto organické výrobky certifikovány BIO certifikaci ÖLMB.

Já sama nejsem alergická na konkrétní složku, ale byl mi potvrzen lékařem atopický ekzém, takže mám místy extrémně suchou pokožku v místech, jako jsou třeba holeně, nebo v podpaží, způsobené částečně holením a užíváním dráždivých přípravků. I přes testování, na které látky takto reaguji, nebylo přesně zjištěno, bohužel, které to jsou. Moje pleť je také případ sám o sobě, protože je velmi mastná, na druhou stranu také velmi citlivá, a proto reaguji na mnoho přípravků zarudnutím a následným akné. Takže se teď ve své kosmetice snažím vyhýbat všem možným alergenním a dráždivým složkám.

Nyní k produktům, které jsem mohla otestovat. Vzhledem k absenci parfemace u těchto produktů, jsou všechny výrobky více méně bez zápachu, pokud něco cítím, tak je možná trochu olej z rýžových otrub. Obaly, v kterých se kosmetika prodává, mi přijdou velice kvalitní. Balzám na rty třeba nevyjede a nepoškodí se, i když se vám omylem odšroubuje víčko a dávkovací lahvičky jsou praktické, ekologické, vzduchotěsné a přitom z nich vymačkáte opravdu množství tak akorát, které potřebujete.

mysalifree-bio-lippenbalsamBalzám na rty – 5ml – 244 Kč

Najít v kosmetice balzám na rty přírodního složení, který by se obešel bez jakýchkoliv možných alergenů, není vůbec snadné. Většina z nich obsahuje éterické oleje a nesplňují požadavky přírodní kosmetiky. Jako první mě proto zaujal tento balzám na rty, snadno roztíratelný, spíše voskový, než mastný. Hodí se totiž skvěle pod rtěnku. Myslím si, že pro lidi, kteří trpí věčně popraskanými rty a nesnesou na puse běžný balzám, je tento přípravek opravdu přínosem.

Složení: *klik*

 

 

 

 

mysalifree-bio-reiskeim-pflegeöl

Regenerační olej – 30ml – 622 Kč – veganský

 

Mám ráda oleje, kde se ovšem ale používají čisté oleje (bez směsi), a to například v péči o vlasy, odstraňující make-up, do vany, nebo jako ošetřující olej na obličej. Mysalifree olej se vstřebává do kůže opravdu velmi rychle, nezanechává mastný film, ale bylo to pro mě v létě jako každodenní péče příliš mnoho. Proto jsem ho začala používat střídavě jako noční krém.  Ráno se probouzím s hladkou a vláčnou pokožkou. Vyzkoušela jsem olej i na ty mé vysušené a podrážděné místa v podpaží po holení a hle, opravdu doporučuji, zvláště těm, kteří si v olejíčkách libují jako já! Suchá místa jsou příjemně vláčná, hebká a svědění se zklidnilo.

Složení: *klik*

 

 

mysalifree-bio-tagescremeDenní krém na obličej – 50ml – 919 Kč – veganský

Zprvu jsem byla velmi skeptická, protože nemám žádný krém, po kterém by se mi moje citlivá pleť hned neleskla nebo nereagovala podrážděně. To byl hlavní důvod, proč jsem se ptala, jestli je krém vhodný i pro smíšenou pleť a bylo mi odpovězeno, že ano. Teď vím, že je to fakt. V létě jsem ho nepotřebovala používat denně, ale až tehdy, kdy jsem cítila mojí pokožku napjatou a vysušenou. Teď v zimě se moje pleť více vysušuje, takže krém používám téměř denně. Rychle se vstřebává a udržuje mojí pleť v dobrém stavu. I když je moje pleť po delší době trochu lesklá, je moje pleť ve výrazně lepším stavu, než u jiných krémů. Kdysi to bylo doslova na sací papír. Pro mě je tento krém mysalifree na obličej vlastně nejlepší možnost v péči o pleť co se přírodní kosmetiky týče, a tedy skutečné překvapení.

Složení: *klik*

 

 

mysalifree-bio-augenbalsam

Oční balzám – 15ml – 608 Kč – veganský

Upřímně řečeno, v minulosti jsem oční balzám použila asi jen dvakrát, protože mi stačilo oční okolí krémovat denním krémem. Postupem času jsem s velikou opatrností ale dospěla k tomu, použít kolem očních partií jiný krém, a to tento balzám. Vůbec se nemastí a rychle se vstřebává. Přijde mi tento oční balzám od mysalifree dokonalý, je krémovitého složení, hustší než krém na obličej, ale přesto skvělý i v kombinaci s denním krémem. Dokonce se po něm snadno aplikují oční stíny i tužka a nic z toho se nerozmazává.

Složení: *klik*

 

 

 

Takže jsem s těmito čtyřmi produkty velice spokojená, zejména na mě udělalo dojem lehké a ošetřující složení těchto produktů.  Nepříjemná, suchá místa jsou zklidněná, v obličeji odstraněny hrubé nečistoty a přitom ani zmínka o podráždění nebo výskytu nových problému.  

Autor: Mari
Zdroj: http://lovingfair.de/getestet-mysalifree-lippenbalsam-pflegeoel-gesichtscreme-und-augenbalsam/