Napsali o nás: Noční krém a oční balzám

rsz_dsc_0240b-1080x750K dispozici jsou dva produkty v oblasti péče o obličej, na které v životě moc času nemáte, nebo je používáte jen sporadicky: Noční krém a oční balzám. Oba mi připadaly jako dosti zanedbatelné, nebo mi bylo prostě líno je používat. Přece jen, pokud se spokojíte s unaveným pádem do postele, pak si vystačíte s lacným mýdlem a trochou vody. Ale ne.

Autor: Meike Feddersen; Odkaz na článek.

 

 

 


Dobře, velkým fanouškem odstraňování make-upu jsem nebyla, ale vzhledem ke stavu mojí pokožky, jsem si přitáhla opasek a krémuji si teď obličej každý večer. Moje kůže je velmi citlivá, smíšená kůže, která vyžaduje každý den něco jiného. Někdy je hodně vysušená, takže sáhnu po vodnatém gelu, jindy trochu oleje a často obojí.

Když se mě Ulrika Ischler z rakouské firmy mysalifree zeptala, jestli bych nechtěla vyzkoušet některý z jejich výrobků, rozhodla jsem se spontánně vyzkoušet noční krém a oční balzám. Chtěla jsem zjistit, jestli by byl můj chronický “liberální” postoj, ochoten vzdát se tohoto špatného návyku. Pokud snad ne trvale, pak alespoň dočasně ;-)

noční krém s cenným organickým olejem z rýžových otrub

Složení: *klik*, Množství: 50ml, Cena: 960 Kč

Četla jsem krátké recenze o tomto nočním krému již u blogerek Sandry a Nicole a obě mají velmi pozitivní recenze, což moje očekávání logicky nesnížilo.

TEORIE

Krém se skládá převážně z vody, glycerinu a kukuřičného oleje. Kromě toho obsahuje cenný olej z rýžových otrub (viz složení produktu), bambucké máslo a přírodní vitamín E. Je veganský, velmi půvabně popsaný a k tomu bez jakýchkoliv barviv, lepku, salicylátu a esenciálních olejů :-)

Jak jsem psala na začátku, moje kůže je velmi citlivá a k tomu všemu jsem našla na obličeji dvě prasknuté žilky. To byl důvod, proč jsem si nebyla úplně jistá, zda je noční krém v tomto ohledu optimální. Docela často jsem četla varování před „orosením“, které vzniká používáním rozmanitých krémů, které působí na žilky kontraproduktivně. Znamená to, že povrch kůže je ucpán (většinou tuky), a tím kůže ztrácí propustnost pro vlhkost (a termoregulaci). Tuk obsažený ve výrobcích mysalifree (bambucké máslo) je však čistě rostlinného původu a nepůsobí jako neprostupný film na povrchu pokožky, který pak pokožku hermeticky ucpává. Díky tomu pak kůže přijímá více rostlinného oleje a využívá ho, aby posílila svou bariérovou vrstvu. I tady můžeme vidět pozitivní efekt.

PRAXE

Od teorie k praxi: Používám noční krém již něco málo přes tři měsíce a jsem velmi spokojená. Opravdu na celý krk a obličej stačí nanést malou kapku. Konzistence je velmi příjemná, protože výrobek neteče, ale také není příliš pastovitý, prostě bohatá péče, která se dobře vztřebává. Odměnou je poté hedvábně hladká, hydratovaná a oživená pokožka, která je na dotek neuvěřitelně měkká. Nic se neucpává, nic nesvědí a taky se pod krémem nepotíte, což je efekt, který u této péče velmi oceníte. Ještě druhý den ráno cítím, jak je můj obličej dobře zásobený.

rsz_dsc_0248b-768x500

ZKLIDŇUJÍCÍ OČNÍ Balzám

Složení: *klik*, Množství: 15ml, Cena: 608 Kč

Kůže kolem očí, jak je dobře známo, je mnohem tenčí, než zbytek kůže na obličeji. V přelomu minulého roku se mi objevila drsná vyrážka pod pravým okem, která byla někdy silnější, někdy slabší, ale pořád tam byla. Nepodařilo se mi sice určit viníka, ale naštěstí flek zmizel sám od sebe poté, co jsem na to místo nedávala celé týdny žádný krém. Mám pocit, že se jednalo o perorální dermatitidu, ale nejsem si tím úplně jistá.

Ať už tomu bylo jakkoliv, při představě, že budu nanášet nový produkt na tak citlivou a již dost potrápenou pokožku, měla jsem samozřejmě strach.  Nezávisle na tom, jak se takový přípravek podle návodu tváří, jako jemný a uklidňující. Váhavě jsem si večer balzám aplikovala a stalo se to ….Nic! Žádná vyrážka, žádné svědění, jen jemná zářivá pleť! To se mi ulevilo! Opět platí, že méně je více. Stačí jen množství o velikosti zrnka rýže, která se dobře vstřebává.

Oční balzám obsahuje vzácné oleje, jako je rýžový, brutnákový a pupálkový, bambucké a mango máslo a mnoho dalších skvělých veganských surovin. Taková malá elektrárna, která je uvnitř nabitá silou. Používám ho téměř tak dlouho, jako noční krém a mám velkou radost z vydatnosti produktu a vyživované kůže.

ZÁVĚR

Oba produkty jsou složeny z kvalitních surovin v bio kvalitě, jemné receptury a bez jakýchkoliv alergenů. Jsou z kontrolovaného ekologického zemědělství a uchovávany v recyklovatelných vzduchotěsných dávkovačích. Samozřejmě všechny tyto faktory mají svou cenu. To způsobuje, že produkty mysalifree jsou tak drahé. Ovšem, není o tom pochyb. Speciálně noční krém a oční balzám si myslím, že za to stojí. A to říká člověk, který oba produkty předtím nikdy pravidelně nepoužíval. A jestli používám oba produkty každý večer? Bezmála! To už něco znamená.

Autor: Meike Feddersen
Zdroj: http://durchgrueneaugen.de/2016/08/getestet-nachtcreme-und-augenbalsam-von-mysalifree-review.html