Neurodermitida

Fotolia_78561244_LAčkoliv se projevy neurodermitidy liší, existuje několik typických kožních symptomů, jako např. suchá, loupající se a zarudlá pokožka se stopami škrábání, někdy s mokvajícími místy, s puchýřky hnisu či svěděním.

  


 


 

Dispozice k neurodermitidě – také nazývané atopický ekzém – se často dědí. Ovšem onemocnět takto mohou i osoby, jejichž rodiče toto onemocnění neměli. Ačkoli je toto onemocnění pokožky velmi rozšířené, nejsou dodnes známy jeho přesné příčiny. K faktorům, které mohou dopomoci k rozvoji tohoto onemocnění, patří např. pyly, roztoči, zvířecí srst, kontaktní alergie či alergie na potraviny. Proto se vnímají alergie i neurodermitida jako výsledek jedné a téže poruchy. Také počasí, psychika a oblečení mohou být spouštěcími faktory, které vyvolají neurodermitidu.

OŠETŘENÍ 

Je důležité se chránit před tím, co vyvolává alergie či neurodermitidu. Ke zjištění alergií se obvykle provádějí testy na typické neurodematidické alergeny. Pokud jsou spouštěči potraviny, je potřeba zvolit vhodnou dietu bez těchto potravin. V akutním stádiu může být nutná i medikamentózní léčba.

SPRÁVNÁ PÉČE O PLEŤ 

Důležitá je péče o pleť a její čištění, které by mělo být přiměřené daným symptomům. U lidí trpících atopickým ekzémem je narušená kožní bariéra, což zapříčiňuje nejen vnikání škodlivých látek a alergenů do kůže, ale také napomáhá jejímu vysychání a zánětlivým reakcím. Správná péče o pleť by měla aktivně podporovat tuto kožní bariéru a stabilizovat ji! Ochranné prostředky na bázi minerálních olejů nebo se silikony jsou k tomu zcela nevhodné, neboť tyto látky vytvoří na pokožce film a brání tak přirozené ochranné funkci kůže. Měly by to být v prvé řadě produkty s co nejmenším alergickým potenciálem, které neobsahují spouštěče jako jsou barviva, vonné prostředky, výtažky z bylin, éterické oleje, konzervační látky atd.

mysalifree produkty splňují všechna tato kritéria a jsou certifikovány jako BIO podle přísných norem ÖLMB (ÖsterreichischesLebensmittelbuch). 

Naše krémy obsahují dostatek tuku a vlhkosti, aby chránily pokožku před vysycháním a stabilizovaly kožní bariéru. Je-li kůže spíše vlhká, doporučujeme náš denní pleťový krém, při převládající suché pokožce je dobré použít náš noční pleťový krém ,anebo regenerační olej. BIO olej z rýžových klíčků, který je obsažen ve všech produktech, je mimořádně dobře snášený a je tedy určen obzvlášť pro dětskou pokožku s atopickým ekzémem.

Také naše čistící produkty (sprchový gel, šampón, tělové mléko) jsou vhodné pro citlivou, podrážděnou a alergiemi ohroženou pokožku a díky úspornému dávkování jich k použití stačí jen trochu.

Tohle říká Karin Hafner, zakladatelka stránek Hautinfo.at o mysalifree produktech:

11

„Od svého narození jsem trpěla silnou neurodermatitidou a měla jsem po celém těle velmi citlivou pleť. Devět produktů z deseti pocházejících z lékárny má kůže nesnášela dobře, protože kůže s atopickým ekzémem je obecně alergická na nejrůznější látky. Díky náhodě jsem se dozvěděla o produktech mysalifree a po dobu několika týdnů jsem je testovala. Výsledek byl ohromující. Žádný z těchto produktů nevyvolával alergickou reakci. K mým nejoblíbenějším produktům patří noční tělový krém, šampón, tělové mléko a balzám na rty!“