Rýžový olej - cenná přírodní látka v BIO a přírodní kosmetice

reiskeimöl_shutterstock_193743131-KopieRýžový olej se vyrábí extrakcí z rýžových klíčků a otrub vnější slupky obalující jednotlivá semínka rýže. V Japonsku je olej z rýžových klíčků tradiční zkrášlující prostředek a stále více se začíná používat i v BIO kosmetice v Evropě. Je velmi lehký, nepatrně mastný olej – dobře se vstřebává do kůže a nezanechává po sobě mastný film. Zklidňuje pokožku a dodává jí vláčný a hebký pocit.

 


 

 

Jak již samotný název, napovídá, získává se tento olej z rýže, jednou z nejstarších pěstovaných rostlin na světě. Původem z jihovýchodní Asie, konkrétně z Indie a Persie. Dnes se pěstuje převážně v Asii, ale také v Itálii, Španělsku, západní Africe a Jižní Americe.

Rýžový olej se vyrábí extrakcí z rýžových klíčků a otrub vnější slupky obalující jednotlivá semínka rýže. V Japonsku je olej z rýžových klíčků tradiční zkrášlující prostředek a stále více se začíná používat i v BIO kosmetice v Evropě.

Žlutohnědý, průzračný olej má ořechovou vůni. Jeden z našich zákazníku popsal jeho vůni jako „letní vůni sena“. Ovšem čichové vjemy jsou různorodé :). Je bohatý na nenasycené mastné kyseliny - kyselina olejová, linolová a kyselina palmitá. Zatím co kyselina palmitá je důležitou složkou kožní bariéry a ochranného pláště pokožky, kyselina linolová hydratuje pokožku a urychluje regeneraci při hojení například u popálenin. Kyselina olejová poskytuje vláčný pocit na kůži a zajišťuje, aby kůže zůstala stále hydratovaná. Stejně tak vysoké procento vitamínu E (Tokoferolu) a oryzonolu přítomných v rýžovém oleji zajišťují velmi dobré antioxidační účinky. Tokoferol podporuje hojení ran a je považován za velmi dobrou přírodní ochranu proti slunečnímu záření. Odstraňuje drobné vrásky a vyhlazuje pokožku.

Optimální péče

Rýžový olej je velmi lehký, nepatrně mastný olej – dobře se vstřebává do kůže a nezanechává po sobě mastný film. Zklidňuje pokožku a dodává jí vláčný a hebký pocit. Zajišťuje optimální péči o citlivou, podrážděnou a poškozenou kůži. Je vynikající ke každodenní péči o pokožku. V našich výrobcích používáme pouze vysoce kvalitní organický rýžový olej z kontrolovaného, ekologického zemědělství. Naše ekologická rýže pochází z Itálie, kde je kvalita oleje zaručena biologickou, specializovanou a zvláště jemnou těžbou.