Šetrná extrakce surovin pomocí CO2

pomegranate-173344_640Dnes bychom vás chtěli seznámit s procesem extrakce CO2 (oxidu uhličitého), který je aplikován na velkou část našich složek. Tímto způsobem získáváme složky bez rozpouštědel a anorganických solí.
  


 

Rostlinné suroviny musí být "rozpuštěny", aby mohly být použity mimo jiné i v kosmetice. Extrakce CO2 umožňuje extrakci komponentů rozpustných v tucích a olejích.

J
e to obzvláště čistý, jemný a šetrný způsob k životnímu prostředí. Rostlinná surovina se velmi jemně zpracovává - při nízkých teplotách až do 40 ° C  s vyloučením kyslíku. Hodnotové látky tak zůstávají téměř autenticky konzervované - ve srovnání s jinými procesy (např. destilací - rozpuštěním základních složek ve vodě), tudíž jsou ztráty hodnotových složek vyloučeny.

Extrakty pocházejí z produkce sterilně a mají dobrou mikrobiální stabilitu. Extrakce CO2 je poměrně nákladný a komplikovaný proces, ale výsledkem jsou velmi čisté oleje a výtažky, které jsou velmi blízko původnímu zdroji těchto olejů. Všechny naše extrahované přísady pocházejí z kontrolované organické kultivace.

CO2 použitý pro extrakci našich složek pochází z přírodních zdrojů vulkanického původu. Proto není speciálně vyráběn pro těžbu, a proto je velmi šetrný k životnímu prostředí - neznečišťuje ovzduší.

Naše přísady extrahované oxidem uhličitým neobsahují lepek ani salicyláty, jelikož sacharidy, bílkoviny, anorganické soli, větší množství vody a nabité částice nejsou rozpustné v CO2, takže se tyto látky nemohou dostat do extraktu.