Zdravá péče o pleť u dětí a kojenců

Baby_Fotolia_110553226_S_bearbeitet-1 Kopie_1Jelikož je dětská pokožka u dětí a kojenců mnohem tenčí než u dospělých, vysušuje se nejen rychleji, ale je také mnohem citlivější vůči vnějším vlivům. U dětí nemá tzv. kyselý plášť na pokožce žádnou stabilitu a pleť se vysušuje mnohem rychleji. Bakterie proto mohou snadno proniknout a citlivá pokožka rychle ztrácí svou hydrataci. Zejména malé děti trpí často kožním onemocněním, jelikož se kůže zanítí mnohem rychleji než dospělým. Proto potřebuje dětská pokožka zvláštní péči, aby se vůči těmto vlivům dobře posílila a získala odolnost.

 

 


Rodiče by měli dávat pozor, aby své děti nemyli příliš často, protože právě přílišná koupel, vede k vysychání pokožky.
Dětskou pleť bychom měli omývat pod vlažnou vodou tak často, jak je to jen nutné a vyhýbat se přitom produktům, jehož pH nepříznivě ovlivňuje přirozenost dětské pokožky. Při čištění a péči o dětskou pokožku, bychom měli používat kvalitní přírodní kosmetiku, která obsahuje jen minimální množství povrchově aktivní látky šetrné k pokožce a neobsahuje žádné vonné látky a barviva. Nepostradatelná je hodnota pH, šetrná k pokožce, která by měla být kolem 5,5.

Jako každé mytí a čištění, okrádá mytí pleti o její vlhkost a hydrataci, proto je mazání kůže u dětí velice zásadní. Pro péči o dítě a dětskou pokožku doporučujeme regenerační olej. Obsahuje pouze organický kukuřičný olej, organické rýžové klíčky a vitamín E. Proto je u dětí maximálně snášenlivý. Co se celkového mytí u dětí týče, je sprchový gel a šampón ideální. Obsahují rostlinné kokosové glykosidy a vzácné oleje z obilí.

Baby_Fotolia_81842077_XSNaše kosmetika poskytuje pokožce trpící ekzémem velmi cenné složky, a proto má také velmi dobré výsledky testů. U všech produktů mysalifree se pečlivě vyhýbáme všem alergenům, látkám a všem diskutabilním přísadám, které jsou jako alergeny podezřelé a používáme pouze rostlinné suroviny, které neobsahují žádné syntetické konzervanty, barviva, parfemaci ani látky na bázi minerálních olejů vyráběných z ropných produktů, a proto je naše kosmetika ideální v péči i pro dětskou citlivou pokožku.