Složení

AQUA VODA
naše voda pochází ze salzburských Vysokých Taurů.

ASCORBYL PALMITATE, veganský
je v tuku rozpustný derivát vitaminu C. Stabilizuje citlivé nenasycené kyseliny, látky a éterické oleje. Zabraňuje žluknutí a oxidaci, zpevňuje a vyhlazuje pleť a vazivovou tkáň, podporuje obnovu buněk a hojení ran. Povolen pro certifikovanou přírodní kosmetiku.

BORAGO OFFICINALIS SEED OIL – BIO, veganský
bourrache-officinale
Vzácný olej z brutnákových semen. Olej získáváme šetrnou extrakcí za pomoci CO2 a neobsahuje salicyláty. Překonává konopný a pupalkový olej cca o 23% co do obsahu gama-linolenu. Je považován za rostlinný olej s nejvyšším GLA obsahem vůbec. Kůži propůjčuje elastičnost a pružnost. Brutnákový olej dělá kůži hebkou, hladkou a posiluje ochrannou kožní bariéru. Je obzvláště vhodný pro citlivou, suchou, narušenou a šupinatou kůži.

Mírní příznaky např. u lupenky nebo u atopického ekzému. Snižuje tvorbu lupů a zmírňuje svědění. Je považován za protizánětlivý a léčivý.  

Náš olej z brutnákových semen pochází z kontrolovaného ekologického zemědělství a je povolen pro certifikovanou přírodní kosmetiku.

BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER – BIO, veganské

shea-nuts-with-shea-butter-cream-600x446

Bambucké máslo je vysoce kvalitní rostlinná látka z ořechů máslovníku. Obsahuje vysoký podíl vitaminu E, karotinoidu a allantoinu (podporuje tvorbu buněk, zklidňuje kůži) a má pro kůži vynikající skladbu mastných kyselin.
Je to změkčovadlo k péči o sluncem poškozenou pleť a působí jako lehká ochrana před sluncem. Bambucké máslo dobře váže vodu v kůži. Díky svým hydratačním vlastnostem se stará o hladkou a vláčnou pokožku.

Naše BIO bambucké máslo pochází z kontrolovaného ekologického zemědělství a je povoleno pro certifikovanou přírodní kosmetiku.

 
CAPRYLOYL GLYCERIN/SEBACIC ACID COPOLYMER, veganský
Je to takříkajíc náhrada silikonu a tvoří při nanášení na kůži či nehty ochranný film. Udržuje kpokožku v dobrém stavu a pomáhá se jí bránit proti škodlivým vnějším vlivům. Při vlasovém použití podporuje snadné rozčesávání, vlasy jsou jemné, lesklé a poddajné – propůjčuje jim objem, lesk a pružnost.

Capryloyl Glycerin/Sebaic Acid Copolymer je povolen pro certifikovanou přírodní kosmetiku.

CERA ALBA – BIO
Včelí vosk
se používá v kosmetice jako konzistenční činidlo a slabý koemulgátor. Má hojivé vlastnosti a je obzvláště vhodný na suchou, popraskanou kůži, která potřebuje ochranu. Pokožku krásně zvláčňuje a vyhlazuje ji.

Náš organický včelí vosk je povolen pro certifikovanou přírodní kosmetiku.

CETYL ALCOHOL, veganský
Mastný alkohol
z rostlinných olejů. V kosmetice se používá jako zahušťovadlo, koemulgátor a emolliens (zjemňující a vyhazující substance). Je nedráždivý a neškodlivá, ale má také výhodu, že nežlukne. Cetylalkohol snižuje vypařování vody z kůže a tím ji zjemňuje a zvláčňuje.

Je povolen pro certifikovanou přírodní kosmetiku.

CUCURBITA PEPO SEED EXTRACT – BIO, veganský
Olej z dýňových jader je bohatý na selen, vitamín A, vitamín E a na karotenoidy, které mají velmi příznivý vliv při péči o pokožku. Má vysoký podíl nenasycených mastných kyselin, které jsou nutné k látkové výměně. Olej z dýňových jader má lehce oříškovou vůni. Většina lidí jej snáší výborně, nevysušuje, rychle se vstřebává a bohatě hydratuje. Pokožka je poté velmi jemná a suchá místa z pokožky mizí.

Olej z dýňových semen je považován za vhodný při potížích se suchou pokožkou, vráskami, se stárnutím kůže, striemi a lupy či popraskanou kůží.

Náš olej z dýňových semen pochází z kontrolovaného ekologického zemědělství a je povolen pro certifikovanou přírodní kosmetiku. Olej získáváme šetrnou extrakcí pomoci CO2 a neobsahuje salicyláty.

CITRIC ACID, veganská
Kyselina citrónová
je přírodní, jemná ovocná kyselina, která reguluje hydrataci kůže a stabilizuje hodnotu pH u kosmetických prostředků.

Je povolena pro certifikovanou přírodní kosmetiku.

COCO-GLUCOSIDE, veganský
Kokosový glukosid
je jemná povrchově aktivní látka z přírodní kokosové mastné kyseliny a cukru. Přispívá k rovnoměrnému rozetření, je mírně pěnivá a vysoce šetrná ke kůži. Při péči o vlasy pomáhají její vyhlazující složky k snadnějšímu rozčesávání vlasů.  

Je povolen pro certifikovanou přírodní kosmetiku.

COFFEA ARABICA SEED EXTRACT – BIO, veganský
Extrakt ze zrn kávovníku Coffea arabica Rubiaceae
. Caffea Arabica má příjemnou ořechovou charakteristickou vůni, obsahuje mnoho antioxidantů, působí proti volným radikálům, hydratuje, zjemňuje a zvláčňuje kůži. Přisuzují se jí prokrvující, povzbuzující i proti-otokové účinky.

Náš kávový extrakt pochází z kontrolovaného ekologického zemědělství a je povolen pro certifikovanou přírodní kosmetiku. Extrakt získáváme díky extrakci pomocí CO2 a neobsahuje salicyláty.

DIHEPTYL SUCCINATE, veganský
Používá se jako rozpouštědlo, působí příznivě na kůži, zvláčňuje a vyrovnává. Je to přírodní náhražka za silikonový olej.

Je povolen pro certifikovanou přírodní kosmetiku.

GLYCERIN – BIO, veganský
Glycerin je látka vznikající v těle a lidé ji tak snášejí naprosto bez problémů. Jsou známy její vyhlazovací účinky na kůži. Studie potvrzují vedle výborných výsledků v hydrataci také stabilizaci ochranné kožní bariéry. U všech našich produktů používáme čistě rostlinný BIO glycerin.

Je povolen pro certifikovanou přírodní kosmetiku.

GLYCINE SOJA OIL, veganský
Olej ze sójových bobů
je bohatý na lecitin a vitamín E. Díky vysokému podílu esenciálních mastných kyselin je velmi vhodný na kosmetiku. Pokožku zvláčňuje, vyrovnává a udržuje ji v dobrém stavu.

Je povolen pro certifikovanou přírodní kosmetiku.

GLYCERYL OLEATE, veganský
Glycerin Oleat
podporuje tvorbu vnitřních směsí nemísitelných tekutin díky změnám jejich rozhraní – tj. působí emulgačně. Uchovává hydrataci, zvláčňuje kůži a vyhlazuje ji. Je to doporučeníhodná látka.

Je povolen pro certifikovanou přírodní kosmetiku.

HYDROLIZED SILK
Hedvábné proteiny
jsou na sebe schopné navázat 300x větší vlhkost, než je jejich váha. Fungují jako malé houby, které regulují hydrataci kůže pomocí hedvábné ochranné vrstvy. Jelikož mohou hedvábné proteiny vniknout do hlubokých vrstev kůže, jsou ochranné produkty s hedvábnými proteiny doporučovány především u suché kůže. Dobře je snáší i lidé s citlivou kůží. V šampónech snižují hedvábné proteiny statickou elektřinu, vlasy jsou jemné, snadno češou, propůjčuje jim objem, zvláčňuje a dodává lesk.

Je povolen pro certifikovanou přírodní kosmetiku.

HYDROGENATED PALM  GLYCERIDES CITRATE, veganský
Emulgátor, konzistenční činitel, je vyráběn z rostlinných tuků a z kyseliny citrónové. Zvláčňuje kůži, vyhlazuje ji, hydratuje a pečuje o ní.

Je povolen pro certifikovanou přírodní kosmetiku.

LACTIC ACID, veganský
Kyselina mléčná
vzniká díky kvašení rostlinných substancí (např. třtinového cukru), má hydratující, pH stabilizující účinky – zabraňuje rohovatění. Kyselina mléčná je součástí přírodního, kyselinového, ochranného obalu kůže a kontroluje bakteriální osídlení na kůži, zjemňuje vzhled suché, loupající se kůže – doporučovaná látka.

Je povolen pro certifikovanou přírodní kosmetiku.

LECITHIN, veganský
Lecitin
tuku podobná látka a součást všech životně důležitých buněk, přičemž reguluje především propustnost buněčných stěn. Lecitin podporuje resorpci, absorpci a penetraci obsažených látek, změkčuje a zpomaluje odmašťování kůže i vlasů (zmenšuje statické nabití). Působí hydratačně, pečuje o pleť, zvláčňuje a vyhlazuje. Lecitin váže skvěle vodu, a je proto velmi vhodný k péči o suchou kůži.

Je povolen pro certifikovanou přírodní kosmetiku.

MANGIFERA INDICA SEED OIL - BIO, veganský
Mangifera Indica Seed Oil
je mastný olej získávaný z jader plodu manga. Sestává převážně z glyceridů mastných kyselin. V BIO kosmetických produktech se používá mangové máslo kvůli svým ošetřujícím vlastnostem na krémy, tělová mléka, balzámy nebo v péči o rty. Mangové máslo nevysušuje a působí hydratačně, podporuje kůži při regeneraci a urychluje hojení u malých zranění.

Naše mangové máslo pochází z kontrolovaného ekologického zemědělství a je povoleno pro certifikovanou přírodní kosmetiku.

OENOTHERA BIENNIS SEED EXTRACT – BIO, veganský

Nachrkerze_Fotolia_33492866_XS

Pupalkový olej se získává z jader pupalky, výroba je náročná a výtěžnost nízká, proto je velmi drahý. Vzácný rostlinný olej, jenž je známý svým podílem až k 20% gama-linolenové kyseliny GLA (překonán je pouze olejem z brutnákových semen). Tato kyselina je známá svým zklidňujícím účinkem na citlivou kůži.  

Pupalka zlepšuje pružnost kůže a chrání ji před ztrátou hydratace tím, že posiluje ochrannou bariéru kůže. Jemná a citlivá kůže se zklidní a zvláční. Vyschlé vrásky zmizí a příznaky při atopickém ekzému, při tvorbě lupů či při svědivosti se zmírní. Pupalkový olej se lehce vstřebává a nezanechává po sobě mastný film.

Náš pupalkový olej pochází z kontrolovaného ekologického zemědělství a je povolen pro certifikovanou přírodní kosmetiku. Olej je vyráběn šetrně extrakcí pomocí CO2 a neobsahuje salicyláty.

 

ORYZA SATIVA BRAN OIL – BIO, veganský

reiskeimöl_shutterstock_193743131-Kopie

Olej z rýžových klíčků je lehký, nepatrně mastný olej – dobře se vstřebává do kůže a nezanechává po sobě film. V Japonsku je olej z rýžových klíčků tradiční zkrášlující prostředek a stále více se začíná používat i v BIO kosmetice v Evropě. Žlutohnědý průzračný olej je bohatý na nenasycené olejové, linolové a palmitinové kyseliny; obsahuje mnoho tokoferolů (vitamin E). Olej z rýžových klíčků je předurčen k použití v prostředcích na citlivou, suchou, podrážděnou pleť s narušenou ochrannou bariérou. Olej se získává z oloupaných rýžových otrub rýže natural, které jsou bohaté na tuky, proteiny a vitaminy. V krémech a v tělovém mléku poskytuje kůži dostatečnou hydrataci a zklidňuje ji.

Na všechny naše produkty používáme výhradně vysoce kvalitní a šetrně vyráběný BIO olej z rýžových klíčků pocházející z kontrolovaného ekologického zemědělství (kbA). Rýže pochází z Itálie – a v současnosti pracujeme na rakouském řešení, jak získat BIO rýži z Burgenlandu.

Je povolen pro certifikovanou přírodní kosmetiku.

ORYZA SATIVA BRAN EXTRACT – BIO, veganský
Udržuje kůži v dobrém stavu, pomáhá zabraňovat přístupu škodlivých látek na kůži a jejich neblahému vlivu.

Pochází z kontrolovaného ekologického zemědělství a je povolen pro certifikovanou přírodní kosmetiku.

PANICUM MILIACEUM SEED EXTRACT – BIO, veganský
Panicum Miliaceum Extract
je extrakt ze semen bílého prosa. To obsahuje cenné linolové kyseliny, fytosteroly a také trochu skvalenu. Extrakt ze semen bílého prosa urychluje látkovou výměnu a hojivou funkci kůže, je považován za protizánětlivý a léčivý. Vyhlazuje a propůjčuje kůži zdravý vzhled.

Náš extrakt ze semen bílého prosa pochází z kontrolovaného ekologického zemědělství a je povolen pro certifikovanou přírodní kosmetiku.Olej se získává šetrnou extrakcí pomocí CO2 a je neobsahuje salicyláty.

POLYGLYCERYL- 3 DICITRATE/STEARATE, veganský
je rostlinný emulzní základ z glycerinu, kyseliny stearinové a kyseliny citrónové, které jsou povoleny pro BIO přírodní produkty.

POTASSIUM SORBATE, veganský
Sorban draselný,
přírodně identický, je ve vodě rozpustný netoxický konzervační prostředek a je považován za bezpečný, protože se v lidském těle odbourává jako mastná kyselina. Sorban draselný nedráždí, nezvyšuje citlivost, je dobře snášen, ale může v některých případech jako všechny konzervační látky způsobit podráždění kůže. Náchylnost k alergiím obnáší dvacetina PHB-esteru (ester kyseliny 4-hydroxybenzoové nebo parabenu).

Je povolen pro certifikovanou přírodní kosmetiku.

PUNICA GRANATUM SEED EXTRACT – BIO, veganský
Vysoce kvalitní BIO certifikovaný extrakt ze semen granátových jablek obsahuje přes 60% kyseliny puninové a navíc ještě tokoferoly, steroly a trochu skvalenů. Je obzvláště vhodný do anti-aging prostředků na zahlazení vrásek a má regenerační účinek na pokožku. Jedinečné spektrum mastných kyselin semen granátového jablka pomáhá odbourávat škodlivé radikály. Extrakt napomáhá pokožce při regeneraci, napíná ji, posiluje a zhutňuje povrch kůže. Vytváří na kůži příjemný pocit.   

Náš extrakt ze semen granátových jablek pochází z kontrolovaného ekologického zemědělství a je povolen pro certifikovanou přírodní kosmetiku.

ROSMARINUS OFFICINALIS LEAF EXTRACT – BIO, veganský
Extrakt z lístků rozmarýnu. Rozmarýn podporuje dobrý krevní oběh, a je proto používán často v produktech na zralou pleť, aby zvýšil prokrvenost a podpořil látkovou výměnu. Je používán jako antioxidant v tučných přípravcích. Posiluje, občerstvuje, napíná a má antibakteriální účinky. BIO rozmarýnový extrakt je obsažen v mysalifree očním balzámu v technicky nevyhnutelné stopě (<0,00008%).

Náš rozmarýnový extrakt pochází z kontrolovaného ekologického zemědělství a je povolen pro certifikovanou přírodní kosmetiku. Olej se získává šetrnou extrakcí pomocí CO2 a je neobsahuje salicyláty.

SODIUM BENZOATE, veganský
Benzoát sodný
je ve vodě rozpustný, synteticky vyrobený (přírodně identický) konzervační prostředek do kosmetických produktů a je účinný jen v kyselém prostředí proti kvasinkám a plísním. Benzoát sodný je používán v kosmetice a může – jako všechny konzervanty – v mimořádných případech vyvolat alergickou reakci. Vezměte prosím na vědomí, že osoby s intolerancí na salicylatin mohou reagovat alergicky díky příbuznosti kyseliny salicylové a benzoátu sodného. Těmto lidem doporučujeme začít s ošetřujícím krémem  a s balzámem na rty , které jsou bez konzervačních látek. Přečtěte si náš článek k tomuto tématu “Konzervování musí být”.

Je povolen pro certifikovanou přírodní kosmetiku.

STEARYL ALCOHOL, veganský
Mastný alkohol z rostlinných olejů. Je používán v kosmetice jako zahušťovadlo a koemulgátor. Zjemňuje kůži a zvláčňuje ji. Tyto mastné alkoholy nemají na rozdíl od ostatních alkoholů vysušující vliv, ale naopak neodmašťují a mají hydratační efekt. Stearyl alkoh je velmi vhodný pro lidi s citlivou pokožkou.

Je povolen pro certifikovanou přírodní kosmetiku.

THEOBROMA CACAO SEED BUTTER – BIO, vegan

Kakaobohnen-und-Kakaobutter

Kakaové máslo vzniká lisováním kakaových bobů, je to konzistenční činidlo velmi vhodné na kůži a používá se především k výrobě rtěnek. Dobře promašťuje a snadno se vstřebává.  Působí zklidňujícím vlivem u podrážděné či popraskané kůže a vytváří vláčný a jemný pocit na pokožce.  

Naše BIO kakaové máslo pochází z kontrolovaného ekologického zemědělství a je povoleno pro certifikovanou přírodní kosmetiku.

 

 

 

XANTHAN GUM, veganská
Xantan
je fermentační produkt (bio-technologicky vyrobený polysacharid), který je utvářen přírodními mikroorganismy z cukrového sirupu, pak se pročistí alkoholem, vysuší a obarví. Xantanová guma působí jako stabilizátor emulzí, váže vlhkost, a vytváří ochranný film. Zabraňuje ztrátě vody z pokožky, obaluje kůži jako zvláčňující vlhký gel a vyvolává příjemný pocit na pokožce. 

Je povolen pro certifikovanou přírodní kosmetiku.

TOCOPHEROL, veganský
Vitamín E
obsahuje široké spektrum pozitivních kosmetických účinků. Váže na sebe vlhkost ve zrohovatělé vrstvě, podporuje hojení ran díky svým buňky obnovujícím a protizánětlivým účinkům. Snižuje poškození kůže při UV záření. Tokoferol odstraňuje malé vrásky, vyhlazuje kůži, která je pak odolnější proti vnějším vlivům. Lidé snášejí užívání vitaminu E velmi dobře.  

Je povolen pro certifikovanou přírodní kosmetiku.

ZEA MAYS OIL – BIO, veganský
Olej z kukuřičných klíčků
má vysoký podíl esenciálních mastných kyselin, minerálních látek a vitaminů, obzvláště vysoký je podíl vitamínu E. Jde o olej, který se snadno vstřebává – posiluje ochrannou bariéru kůže, ošetřuje, vyživuje, vyhlazuje a zvláčňuje ji – vypadá pak svěže a zdravě.

Náš BIO olej z kukuřičných klíčků pochází z kontrolovaného ekologického zemědělství a je povolen pro certifikovanou přírodní kosmetiku.